Bauskas pils

Bauskas pils atrodas gleznainā vietā, kur Mūsa un Mēmele upes saplūst ar Lielupi. Bauskas pils ansamblis sastāv no divām sekcijām. Livonijas ordeņa pils, kas celta 15. gadsimta vidū, ir vecākā – tajā palikušas tikai drupas. Nesenāka ansambļa daļa, kas celta 16. gadsimta beigās, ir Kettlers, Kurzemes hercogu dzīvesvieta.

Iepazīstiet Bauskas pili

  • Apskatiet pils interjeru un vēsturiskos eksponātus: “Apģērbi un rotas Kurzemes hercogistē, 1562. – 1620.” Un “Bauskas pils: militārs nocietinājums”.
  • Pārbaudiet viduslaiku cietokšņa aizsardzības sistēmas un apskatiet pils lielgabalu kolekciju Livonijas ordeņa pils drupās.
  • No Vecās pils Lielā torņa vērojiet Mūsas un Mēmeles sateku un plašo Zemgales ainavu.
  • Dodieties ekskursijās un piedalieties programmās: “Ģērbšanās kultūra Kurzemes hercogistē”, “Deju stunda galmā” un “Galma sadzīves kultūra”.
  • Pirms Bauskas apmeklējuma dodieties uz virtuālo pils apskati.
  • Pēc pils apmaklējuma dodieties pa speciāli šim nolūkam paredzētu gājēju celiņu caur Pilskalna parku, pāri pļavai un pār kanāla tiltu uz Ķirbaksalu, Lielupes sākumu.

Vēsture un arhitektūra

Pils ēka ir vienīgais arhitektūras piemērs Latvijā, kas ilustrē manierisma un arhitektūras izpausmes Kurzemes hercogistē.

Bauskas pils vecākā daļa ir Livonijas ordeņa cietoksnis, kas celts speciāli šaujamieroču izmantošanai. Tas ir raksturīgs piemērs Latvijas 15.-17. Gadsimta militārajai celtniecībai. Rezidences tipa pils, kas nocietināta ar bastioniem, nocietinājumu sienām un zemes vaļņiem, ir nesenāka struktūra.

Nesen uzceltās pils daļas rekonstrukcija sākās septiņdesmitajos gados ar mērķi to pārvērst par tūrisma objektu kā valsts nozīmes vēsturiskā, arheoloģiskā un arhitektūras mantojuma daļu un kontekstā izveidot tematiskas izstādes par Bauskas pili Livonijas un Kurzemes hercogistes vēsturi.